Apsveicu ar testa paveikšanu!

Visdrīzāk Tev ir caurspīgas vai drīzāk vājas personīgās robežas ar apkārtējiem cilvēkiem!

Kas ir personīgās robežas?

Personiskās robežas ir principi un noteikumi, ko mēs sev nosakām attiecībās ar citiem cilvēkiem un ārpasauli kopumā.

Parasti tiek nodalīti 3 robežu veidi - veselīgas robežas, striktas robežas un vājas robežas.

Izveidot robežas ar apkārtējim cilvēkiem ir veselīgi gan Tev, gan arī citiem, tāpēc, ka tad cilvēkiem ir vieglāk saprast kā pret Tevi izturēties, tas taupa enerģiju un palīdz rūpēties par sevi.

Uzreiz svarīgi teikt, ka tas nav slikti, taču ir vērts pievērst tam uzmanību

Tas tikai var nozīmēt, ka cilvēks ir vairāk pakļauts riskiem, ka citi viņu var izmantot un ar laiku var radīt vietu neveselīgai līdzatkarībai.

Visdrīzāk Tev ir laba sirds un tā ir liela vērtība. Tāpēc apgūstot un pielietojot dažas iemaņas to vari padarīt par lielisku priekšrocību.

Bet zini, ka potenciāli Tev ir atsevišķas dzīves jomas un personības kvalitātes, kuras ir vērts attīstīt un iespējams pilnveidot.

Svarīgi zināt, ka ir dažādi robežu tipi un tie var pastāvēt vienlaicīgi

Tev iespējams var būt vājas robežas darba vidē, bet veselīgas robežas attiecībās vai arī otrādi. 

Tāpat iespējams variants, kad vāju robežu rezultātā ir iegūts sāpinājums un tam seko kompensācija ar pārāk striktām robežām - tas ir atkal otrs grāvis.

Tāpat arī var būt sajaukums no visiem 3 robežu veidiem gan ģimenē, draugos un partnerattiecībās.

Šeit būtiski atcerēties, ka viens izmērs neder visiem!

Robežas ir galvenais pašaprūpes (self-care) veids. Nosakot robežas, Tu rūpējies par sevi. Tu saproti, kas ir Tavas vajadzības un lūdz pārējiem tās ievērot.

Robežas nav augstprātība vai egoisms - tas ir dabisks un naturāls veids, kā veselīgi piedzīvot šo dzīvi baudot un pieredzot savas intereses. 

Cilvēkiem, kuri auguši destruktīvā vidē (ģimenē), veselīgu robežu koncepts bieži vien nav pazīstams un tā izpaušana ir ar ekstrēmām galējībām, kā piemēram agresivitāte, necieņa vai manipulācija, kas turklāt savstarpēji tiek uzskatīta kā normāla parādība.

Gribi nedaudz optimizēt savas robežas?Saņem praktiskus ieteikumus savā epastā!

Tas ir bez maksas un pirmo epastu saņem šodien!

  Mēs cienām privātumu. Atraksties jebkurā laikā


  Sveiciens, mani sauc Jānis Brūns, Izaugsmes platformas Dzīves Virsotne dibinātājs un vadītājs.

  Personīgās robežas bija viens no manas dzīves lielākajiem izaicinājumiem, jo atvaļinoties no profesionālā dienesta 2017.gadā un uzsākot savu izaugsmes praksi, es sastapos ar lielu līdzscilvēku skepsi, neticību un apšaubīšanu.

  Tagad, kad Dzīves Virsotne ir Latvijā ir viena no vadošajām izaugsmes platformām, apmācījusi tūkstošiem cilvēku varu teikt, ka pastāvēt par sevi un savu ideju draudzīgā un nevardarbīgā veidā ir atmaksājusies.

  Labprāt palīdzēšu Tev optimizēt Tavas personīgās robežas, saglabājot savu spēku, esot tiešam, bet vienlaicīgi esot sirsnīgam un atvērtam.

  Pirkumu grozs

  Pirkumu grozs ir tukšs.